Розділ 2. Як запустити роботу молодіжної ради?

У другому блоці навчання ми говоримо про те, як запустити роботу молодіжної ради після установчих зборів.

У цьому блоці представлені відео щодо формування різних варіантів структури молодіжної ради (комісії, виконавчі позиції), про процес ведення першого засідання ради (регламент, протокол та хто має вести це засідання).

Також ми почуємо про шляхи залучення коштів для роботи ради.

Вступна частина

Надважливий час – перше засідання ради. Молоді люди ще не мають навичок проведення зборів ради. Їм варто мати ментора з числа представників муніципалітету, але однаково важливо, аби члени ради вміли проводити свої засідання надалі самостійно.

Для таких зборів молоді люди повинні мати відповідні знання (наприклад, знати, що таке протокол зборів, регламент тощо) та певні навички. Вони мають вміти вести діалог, відстоювати свою думку, аргументувати позицію. Зрештою, вони мають не боятися це робити, адже публічний виступ, на думку багатьох психологів, страх людини №1. Важливо постійно розвивати комунікативні навички та шукати додаткові можливості навчання ораторського мистецтва та публічного виступу.

У цьому блоці ми також торкнулися питання пошуку ресурсів для молодіжної ради. Важливо розуміти і те, за які кошти молодь буде приїздити на засідання ради (якщо це 10 гірських сіл, наприклад) або, де брати ресурси на активності для молоді. Варто ставити ці питання на початку роботи ради, аби під час діяльності не виникало сюрпризів і розчарування.

Не оминули ми і тему публічності рад. Молодь громади повинна знати, що у громаді є дорадчий орган, який представляє їх інтереси. Та й вся громада має знати молодіжну раду. Для цього варто використовувати різні комунікаційні майданчики та канали, в тому числі й соціальні мережі.

Відео 5. Як провести перші збори молодіжної ради

Відео 5. Як провести перші
збори молодіжної ради

Після установчих зборів, коли рада обрала керівні органи, рано чи пізно відбудеться перше засідання ради, збори якого має вести новообраний голова.

Непроста ця задача. Будемо розбиратися з нею разом.

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Відео 6. Формуємо структуру молодіжної ради

Відео 6. Формуємо структуру молодіжної ради

Хто і за що буде відповідати? Які комісії (комітети) варто створити та як зробити так, щоб на 2 козаки не було 3 гетьмани?

У цьому відео поговоримо про ефективну структуру молодіжної ради.

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Відео 7. Фінансування

Відео 7. Фінансування

Як знайти ресурси для молодіжної ради? Де брати кошти і матеріали для діяльності ради? А якщо ми хочемо робити молодіжні активності?

У цьому відео поговоримо про 4 типи ресурсів (люди, час, кошти та матеріали).

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Відео 8. Публічність, ведення соціальних мереж.

Відео 8. Публічність, ведення соціальних мереж.

Чому так важливо, аби діяльність молодіжної ради була публічною (неприхованою) ? Як зробити так, аби молодь і депутати громади знали про вас з позитивного боку?

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Бонусне відео

Бонусне відео.
Прості поради для оратора-початківця

Улюблені тести!

Улюблені тести!

Пройди тест та дізнайся рівень знань за другий блок
Пам’ятай:
У тесті може бути правильна одна відповідь, а іноді – одночасно декілька.
У разі неправильної відповіді – питання треба пройти заново.
Дякуємо за участь