Розділ 1. Що таке молодіжна рада?

 

На початку нашого навчання ми поговоримо про те, що таке молодіжна рада та як має працювати консультативно-дорадчий молодіжний орган при місцевій раді. Почуємо також інформацію, що таке молодіжна політика та як вона реалізована у нашій громаді. Важливою темою блоку є поняття «участь молоді», яке наскрізно представлено у багатьох темах курсу.

Перед початком радимо ознайомитися зі вступним відео.

Вітаємо на онлайн-курсі!

Вступна частина

 

Цей блок важливий для наших слухачів із багатьох причин. Найголовніше – це те,  щоб усі члени молодіжної ради розуміли, куди вони долучаються. На жаль, словосполучення «молодіжна рада» має багато стереотипних уявлень. Існує думка, що це оплачувана робота у місцевій раді або, що це ті самі депутати, але дещо молодшого віку.

 

Іноді буває така ситуація, що молода людина, яка вже стала членом молодіжної ради, не до кінця усвідомлює свою роль та переваги для себе й своєї громади від роботи молодіжної ради.

 

Але важливо, щоб молоді люди чітко розуміли основні поняття та функціонал ради. Не менш важливо, щоб місцева влада достовірно інформувала про можливість участі в раді. Інакше буде великий відтік молоді на початку роботи ради.

 

Інший важливий аспект цього блоку – розуміння молоддю, як функціонує місцева влада. Адже часто молоді люди, особливо школярі, дуже поверхово орієнтуються в тому, як вибудовується вертикаль та горизонталь влади, формується бюджет, створюються програми тощо. Ми переконані, що учасники процесу мають також розуміти, як імплементується молодіжна політика в громаді.

 

Фінальна сесія більш широко розкриває поняття «участь молоді». Молодь має розуміти місію своєї ради та включеність у міжнародну молодіжну політику.

Відео 1. Що таке молодіжна рада?

Відео 1. Що таке молодіжна рада?

 

Коли виникло поняття «молодь» і чому до неї почали «дослухатися»? Що таке молодіжна рада і чому вона стала популярним інструментом участі?

 

У цьому відео дізнаємося, як виникло поняття молодіжної ради.

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Відео 2. Як організована наша ОТГ?

Відео 2. Як організована наша ОТГ?

Чи знаєте ви, як працює ваша сільська\міська рада? Хто і за що там відповідає? Яке місце в цій структурі займає молодіжна рада?

 

У цьому відео дізнаємося, як здійснюється місцеве самоврядування.

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Відео 3. Молодіжна політика у нашій громаді.

Відео 3. Молодіжна політика у нашій громаді.

Що таке політика та в чому різниця між «policy» та «politics»? Коли і для чого вигадали спеціальну політику для молоді? Як вона реалізовується на національному, обласному та локальному рівнях? Чи може молодіжною політикою займатися молодіжна рада?

 

У цьому відео ми поговоримо про те, як працює ваша місцева влада з молоддю.

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Відео 4. Участь молоді.

Відео 4. Участь молоді.

Що ви уявляєте, коли чуєте визначення «участь молоді»? Як просто і доступно пояснити це членам молодіжної ради? Чому важлива місія молодіжної ради?

 

У цьому відео ми поговоримо про те, що таке «участь молоді» і чому важлива активна громадська участь членів молодіжної ради.

Вступний скетч до теми

Освітнє відео

Бонусне відео

Бонусне відео.

Драбина участі Роджера Харта

Роджер А. Харт (народився у 1950 р.) – вчений, який займається питаннями прав дитини. Зараз він працює професором психології та географії в Університеті Нью-Йорка і є співдиректором Групи досліджень щодо сприятливого навколишнього середовища для дітей.

 

У 1992 році Роджер Харт розробив модель «Участь дітей – від символізму до громадянства» (ЮНІСЕФ, Дослідницький Центр Інноченті, Флоренція), яку частіше називають «Драбина участі Харта». Більше про цей інструмент можна знайти у підручнику «Скажи своє слово».

Улюблені тести!

Улюблені тести!

Пройди тест та дізнайся рівень знань за перший блок
Пам’ятай:
У тесті може бути правильна одна відповідь, а іноді – одночасно декілька.
У разі неправильної відповіді – питання треба пройти заново.

1 / 5

Що таке молодіжна рада?

2 / 5

Ситуація: у вас проходить засідання молодіжної ради. На середині виступу одного з членів ради до зали заходить голова громади із представником міста-побратима з Німеччини. Які ваші дії?

3 / 5

Регламент роботи молодіжної ради – це:

4 / 5

За рекомендаціями з нашого курсу: чи має молодіжна рада створювати комісію музики та танців?

5 / 5

Які 3 умовні рівні можна визначити для вимірювання участі молоді?

Дякуємо за участь